Pociągiem

Obecnie pociągiem bezpośrednio można dotrzeć do Zakopanego z Warszawy (pociąg Tatry w weekendy) oraz z Gdyni pociągiem Karpaty (Kursuje cały tydzień). Także z Krakowa jest 5 połaczeń dziennie. Próbujac dotrzeć z innych części kraju konieczne są przesiadki. Sugerujemy jednak w wysiąść w Krakowie i tam przesiąść się do autobusu. Czas przejazdu Kraków- Zakopane pociągu waha się miedzy 3 a 4 godziny podczas gdy autobus przebywa ten dystans w 2 godziny.

Czym pod Tatry?

Autobusem

Zakopane posiada bardzo dobrą sieć połaczeń autobusowych. Można tu dotrzeć autobusem niemal z kazdego zakątka kraju - od Szczecina po Białystok. Jest bardzo prawdopodobne że jakiś autobus do Zakopanego staje także na dworcu w Twoim mieście. Zakopane ma takze kilka połaczeń miedzynarodowych z Popradem i Berlinem. Połaczenia autobusowe mimo ze bardziej meczące od kolejowych są zazwyczaj od nich tańsze. Trzeba pamietać że na odcinku Kraków Zakopane autobus jest znacznie szybszym środkiem transportu od pociagu, pokonując ten dystans o ponad godzine krócej. 

Czym pod Tatry?

Samochodem

Do Zakopanego dotrzeć można samochodem. Z Krakowa, słynną Zakopianką, na południe drogą S7 a potem dalej DK 47. W miarę wygodnie drogą szybkiego ruchu mozna dotrzec do Lubnia, potem droga staje sie wąska i kręta. Zakopianka jest drogą niebezpieczną szczególnie zimą i podczas opadów. Jest także drogą bardzo zatłoczoną gdyż stanowi ona główny szlak na południe małopolski. Korki są na niej regularne szczególnie w okresach urlopowych. Wtedy średni czas przejazdu potrafi sie zwiekszyć z 1,5-2 godzin do nawet kilku godzin.

Czym pod Tatry?